Anasayfa / Güncel / Perihan Mağden Cumhurbaşkanı'na hakaretten ifade verecek

05 Kasım

Perihan Mağden Cumhurbaşkanı'na hakaretten ifade verecek

Cumhurbaşkanı'na hakaret etmekle suçlanan Perihan Mağden, 6 Kasım Cuma günü İstanbul Adliyesi'nde ifade verecek

Hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla soruşturma açılan Perihan Mağden 6 Kasım Cuma günü saat 13:30'de İstanbul Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı Emin Aydinç'e ifade verecek.
 
Nokta dergisi yazarı Perihan Mağden hakkında, Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiasıyla 15 Eylül tarihinde Yurt gazetesinde yayınlanan “köşeye sıkışmış vahşi bir kaplan gibi” sözleriyle ilgili olarak soruşturma başlatılmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel'in suç duyurusu dilekçesiyle başlatılan soruşturmaya kaynak olan haber, Mağden'in köşe yazarı olduğu Nokta Dergisi'ne Eylül ayında yapılan polis baskınıyla ilgili tepkileri ele alıyordu.

Avukat Özel şikayet dilekçesinde, Mağden'in sözleriyle Erdoğan'ın “toplumun kin ve nefret duygularına maruz bırakıldığını” ve Erdoğan'ın “saygınlığını rencide edecek nitelikte yakıştırmalar yapmak suretiyle hedef gösterdiğini” iddia etmişti.
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın bu dilekçe üzerine başlattığı soruşturma kapsamında Mağden, Avukatı Veysel Ok ile beraber 6 Kasım Cuma günü saat 13:30'de İstanbul Adliyesi'nde Cumhuriyet Savcısı Emin Aydinç'e ifade verecek. 

Etiketler: perihan mağden , veysel ok , cumhurbaşkanı , hakaret , ifade , ahmet özel ,emin aydinç

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design