Anasayfa / Güncel / 162 gazeteci cezaevinde

14 Nisan

162 gazeteci cezaevinde

11 Nisan'da gözaltına alınan Silvan Mücadele gazetesi sahibi Ferhat Parlak "örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklandı

 
 
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde evine yapılan polis baskını ile gözaltına alınan Silvan Mücadele gazetesi sahibi Ferhat Parlak 14 Nisan günü tutuklandı.
 
Parlak, 11 Nisan'da dört kişiyle birlikte gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Parlak ve diğer dört kişi adliyeye sevk edildi. Savcılık işlemlerinin ardından gözaltındakilerden üç kişi adlî kontrol tedbiri talebiyle, Parlak ve Ercan Aşıcı isimli bir diğer kişi ise tutuklama talebiyle sulh ceza hâkimliğine sevk edildi.
 
Mahkeme, savcılığın talebi doğrultusunda karar vererek Parlak ve Aşıcı'nın, "örgüt üyesi olmak" suçlamasıyla tutuklanmasına diğer üç kişinin ise adlî kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına hükmetti.
 
Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Parlak, gazetecilik faaliyetinden dolayı tutuklandığını ifade ederek, “Bölgede gazetecilik yapmak suç haline getiriliyor. Ben bu suçu kabul etmiyorum. Her şeye rağmen moralim iyi” dedi.
 
162 gazeteci cezaevinde
 
Parlak'ın tutuklanmasıyla Türkiye'de cezaevinde bulunan gazeteci sayısı 162'ye yükseldi. Ayrıntılı listeye buradan ulaşılabilir.
 
 
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design