Anasayfa / Medya izleme / Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 185

07 Aralık

Türkiye’de Basın ve İfade Özgürlüğü - 185

Özgürlükçü Demokrasi davasında tahliye yok; ETHA çalışanları Şahin ve Gayıp’ın tutukluluğuna devam kararı

Gazeteci, T24 yazarı ve P24 Bağımsız Gazetecilik Platformu Kurucu Başkanı Hasan Cemal, hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla açılan bir soruşturma kapsamında 6 Aralık günü Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde savcılığa ifade verdi.

Temmuz ayında T24’te yayımlanan bir yazısı hakkında yapılan isimsiz bir ihbar sonucu başlatılan soruşturma kapsamında avukatı ile birlikte ifade veren Hasan Cemal, yazısının basın ve ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu belirtti.

Cemal’in savcılık ifadesi ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.

Özgürlükçü Demokrasi davasında tutuklu gazeteciler tahliye edilmedi

Kapatılan Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin beşi tutuklu 14 çalışanının “örgüt üyeliği,” “örgüt yayınlarını basmak” ve “örgüt propagandası” suçlamalarıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması 6 Aralık günü İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Duruşma sonunda mahkeme gazetenin imtiyaz sahibi ile dört editörünün tutukluluk hâllerinin devamına karar vererek davayı 21 Şubat 2019 tarihine erteledi.

P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.


Fatih Polat hakkındaki dava Mart ayına ertelendi

Evrensel gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat’ın, sorumlu yazı işleri müdürü olduğu dönemde gazetede yayınlanan bir haber gerekçesiyle “Kişiler arasındaki haberleşmeyi ifşa etme” suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine 6 Aralık günü devam edildi.

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in şikayetiyle açılan davada Polat, Gökçek ile AKP eski milletvekili Burhan Kuzu’ya ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının haberleştirildiği 22 Şubat 2010 tarihli bir haber gerekçesiyle yargılanıyor.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşmaya, Polat ve avukatı Devrim Avcı mazeret göstererek katılmadı. Beklenen bilirkişi raporunun gelmemesi sebebiyle dava 7 Mart 2019 tarihine ertelendi.


Kamil Tekin Sürek’in “Cumhurbaşkanına hakaret” davası ertelendi

Avukat ve Evrensel gazetesi köşe yazarı Kamil Tekin Sürek’in bir yazısı nedeniyle “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine 6 Aralık günü devam edildi.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü duruşmada Sürek’in avukatı Devrim Avcı esas hakkındaki savunmanın hazırlanması için süre talebinde bulundu. Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, süre talebini kabul ederek davayı 20 Aralık 2018 tarihine erteledi.

Kibriye Evren ilk duruşmasında tahliye edilmedi

Tutuklu Jin News muhabiri Kibriye Evren, hakkında “örgüt üyeliği” ve “örgüt propagandası” suçlamalarıyla açılan davanın 6 Aralık günü görülen ilk duruşmasında hakim karşısına çıktı.

Ekim ayında gözaltına alınarak tutuklanan Evren, 22 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor. Evren’in yurt dışı seyahatleri ve sosyal medya paylaşımları suçlamalara dayanak olarak gösteriliyor.

Hazırlanan iddianamenin okunmasıyla başlayan duruşmada Evren savunma yaptı. Hakkındaki gizli tanık ifadelerinin doğru olmadığını ifade eden Evren, suçlamaları reddederek tahliyesini talep etti.

Duruşma savcısı ise Evren’in tutukluluk hâlinin devamını talep etti. Duruşma sonunda ara kararını açıklayan Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Evren’in “mevcut delil durumu” gerekçesiyle tutukluluk hâlinin devamına karar vererek davayı 10 Ocak 2019 tarihine erteledi.

Çiğdem Toker’e açılan tazminat davası reddedildi

Gazeteci Çiğdem Toker’e Türkiye’den Rusya’ya yapılan domates ihracatıyla ilgili yazısı gerekçe gösterilerek Agrobay Seracılık tarafından açılan manevi  tazminat davası, 6 Aralık günü Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görüldü. Mahkeme, 1.5 milyon TL tazminat talebiyle açılan davanın reddine karar verdi.

Semiha Şahin ve Pınar Gayıp’ın tutukluluğuna devam kararı verildi

Etkin Haber Ajansı’nn (ETHA) Nisan ayından bu yana tutuklu bulunan editörü Semiha Şahin ve muhabiri Pınar Gayıp, “örgüt üyeliği” ve “örgüt propagandası” suçlamalarıyla yargılandıkları davanın 5 Aralık günü görülen ikinci duruşmasında hâkim karşısına çıktı.

Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme, her iki gazetecinin de tutukluluk hâllerinin devamına karar vererek davayı 30 Ocak 2019 tarihine erteledi.

P24 tarafından izlenen duruşma ile ilgili habere bu bağlantıdan ulaşılabilir.

Mehmet Dursun ilk duruşmasında tahliye edildi

Nisan ayında Van’da tutuklanan gazeteci Mehmet Dursun, hakkında haber kaynakları ile yaptığı telefon görüşmeleri gerekçe gösterilerek “örgüt üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında hâkim karşısına çıktı.

Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 Aralık günü görülen duruşmada savunmasını yapan Dursun, hakkındaki suçlamaları reddederek beraatini talep etti.

Duruşma sonunda are kararını açıklayan mahkeme heyeti, Dursun’un adlî kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek davayı 15 Mayıs 2019 tarihine erteledi.

Rojhat Doğru “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı

Diyarbakır’da hakkında “örgüt üyeliği” iddiasıyla başlatılan bir soruşturma kapsamında İstanbul’da gözaltına alınan gazeteci Rojhat Doğru, 5 Aralık günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SEGBİS’le bağlandığı Diyarbakır 5. Sulh Ceza Hakimliğine verdiği ifadede hakkındaki iddiayı reddeden Doğru, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmayı talep etti.

Doğru’nun avukatı Resul Tamur, Doğru’nun Kobani eylemlerinde yaptığı çalışmalarıyla gazetecilik ödülü aldığını hatırlatarak, dosyadaki bütün görüntülerin gazetecilik faaliyetiyle ilgili olduğunu söyledi. Tamur, müvekkilinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını veya adlî kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep etti.

Mahkeme, Facebook paylaşımlarının üzerine atılı suç için “kuvvetli şüphe oluşturduğu” gerekçesiyle Doğru’nun tutuklanmasına karar verdi.

İstinaf mahkemesi Beytullah Demir hakkında tahliye kararı verdi

KHK ile kapatılan Zaman gazetesinin tutuklu bulunan reklam departmanı eski yöneticilerinden Beytullah Demir hakkında tahliye kararı verildi.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Demir hakkında verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasını bozarak Bölge Adliye Mahkemesine gönderdi. Kartal’daki istinaf mahkemesi 5 Aralık günü görülen duruşmada, Demir’in tahliyesine karar verdi.

Demir, 21 aydır Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunuyordu.

Can Dündar ve Memet Ali Alabora hakkında yakalama kararı

Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve oyuncu Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı protestoları gerekçe gösterilerek “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlamasıyla tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Yakalama kararlarının Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın tutuklu bulunduğu Gezi Parkı protestolarına ilişkin soruşturma kapsamında çıkarıldığı öğrenildi.

AYM Bianet’in basın özgürlüğünün ihlâl edildiğine karar verdi

Anayasa Mahkemesi, Bianet’te 12 yıl önce yayınlanan “Sıcak İş İlişkileri Değil Taciz” başlıklı habere getirilen erişim engelleme kararına yapılan itirazla ilgili kararını açıkladı.

Mahkeme, 4 Aralık günü Resmî Gazete’de yayımlanan ve 30 Ekim tarihinde oybirliğiyle alınan kararında, “Anayasa'nın 26. ve 28. maddelerinde güvence altına alınan ifade ve basın özgürlüğünün ihlâl edildiğine” ve ihlâlin sonuçlarının ortadan kaldırılması için yeniden yargılama yapılmasına hükmetti.

Gün Matbaacılık davasında 3 kişi tahliye edildi

Mart ayında kayyum atanan Gün Matbaacılık’ın sahibi Kasım Zengin’in de aralarında bulunduğu 21 çalışanı hakkındaki davanın ikinci duruşması 3 Aralık günü İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Davada sanıklar “bilerek ve isteyerek örgüte yardım ve yataklık,” “örgüte üye olmak” ve “örgüt propagandası” suçlamalarıyla yargılanıyor.

Duruşma sonunda açıkladığı ara kararında mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan Mürsel Demir, Polat Arslan ve Kazım Göçer'in tahliyelerine karar verdi.

Mahkeme diğer tutuklu sanıklar Kasım Zengin, Cemal Tunç, Erdoğan Zamur, İhsan Sinmiş, İrfan Karaca, Mahmut Abay, Mehmet Emin Sümeli ve Musa Kaya’nın tutukluluk hâllerinin devamına karar vererek davayı 14 Ocak 2019 tarihine erteledi.

Davanın ilk duruşmasında sekiz matbaa çalışanı yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliye edilmişti.

Çağdaş Kaplan, “hedef gösterme” davasında ifade verdi

Yeni Yaşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Kaplan, “terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek” suçlamasıyla tutuksuz olarak yargılandığı dava kapsamında 3 Aralık günü ifade verdi.

 

Kaplan, KHK ile kapatılan DİHA’nın sokağa çıkma yasakları döneminde Diyarbakır’da yürütülen operasyonlarla ilgili bir haberini sosyal medyada paylaştığı gerekçesiyle Diyarbakır 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde altı diğer gazeteci ile birlikte yargılanıyor. İddianamede, haberin yayınlandığı dönemde Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı olan ve 30 Ağustos 2018 tarihinde korgeneralliğe terfi eden Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Musa Çitil davacı olarak yer alıyor.

 

Dava kapsamında mahkemenin talimat gönderdiği İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiği ifadesinde Kaplan, “gazeteciliğin yargılanmak istendiğini” belirtti. “Gazetecilerden şikayetçi olan Musa Çitil’in mesleklerinin gereğini yerine getiren gazetecileri dava açarak hedef göstermekte” olduğunu kaydeden Kaplan, haberi kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla paylaştığını söyledi. Kaplan, hakkındaki hedef gösterme suçlamasını reddetti.

 

Davanın bir sonraki duruşması 16 Ocak 2019 tarihinde görülecek.

 

Üç akademisyene daha “propaganda” suçlamasıyla hapis cezası verildi

 

Barış için Akademisyenler’in bildirisini imzaladıkları için Terörle Mücadele Kanunu’nun 7/2 maddesindeki “örgüt propagandası yapmak” suçlamasıyla haklarında dava açılan akademisyenlerden üçüne daha bu hafta görülen duruşmalarında hapis cezası verildi.

 

Akademisyen Gülhan Balsoy, 6 Aralık günü İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü duruşmasının sonunda 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

 

4 Aralık günü, İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dördüncü duruşması görülen akademisyen Yonca Güneş Yücel, “propaganda” suçlamasıyla indirimsiz 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yücel duruşmaya katılmadığı için hükmün açıklanmasının geri bırakılması konusunda beyanı alınmadı. Mahkeme, “suçun tekrarlanmayacağı yönünde olumlu kanaat oluştuğu” gerekçesiyle hapis cezasını sanığı 2 yıl denetimli serbestliğe tâbi tutarak erteleme kararı verdi.

 

Yine aynı gün İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde akademisyen S.B.’nin ilk duruşması görüldü. Savcının esas hakkında mütalaasını açıklamasının ardından sanığın savunma için süre talep etmemesi üzerine kararını açıklayan mahkeme heyeti, “eylemin zincirleme olarak gerçekleştirildiği” gerekçesiyle akademisyeni 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Heyet sanığın yargılama sürecindeki tutumu nedeniyle cezasında indirim yaparak 1 yıl 6 ay 22 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

 

Cezaevindeki gazeteciler ve medya çalışanları listesi

 

P24 tarafından açık kaynaklardan derlenen bilgiler ışığında güncellenen listeye göre, 7 Aralık 2018 tarihi itibariyle Türkiye’de en az 170 gazeteci ve medya çalışanı tutuklu veya hükümlü olarak cezaevinde bulunuyor.

 

Ayrıntılı listeye bu bağlantıdan ulaşılabilir.

 

1    Abdulkadir Turay, DİHA muhabiri

2    Abdullah Dirican, Zaman gazetesi yurt haberleri editörü

3    Abdullah Kaya, DİHA muhabiri

4    Abdullah Kılıç, Habertürk

5    Abdullah Özyurt, Zaman gazetesi muhabiri

6    Abdulvahap İş, serbest gazeteci

7    Adil Demirci, ETHA muhabir

8    Ahmet Altan

9    Ahmet Feyzullah Özyurt

10    Ahmet Memiş, gazeteci, Haberdar internet sitesi

11    Ahmet Metin Sekizkardeş, Zaman gazetesi

12    Ahmet Yavaş, TRT (Erzurum)

13    Ali Ahmet Böken, TRT Haber koordinatörü

14    Ali Akkuş, eski Zaman gazetesi yayınlar editörü

15    Ali Aşikar, Azadiya Welat

16    Ali Babür Boysal, Zaman gazetesi tasarımcı

17    Ali Ünal, Zaman köşe yazarı

18    Ali Yüce, TRT Radyosu yayın şefi

19    Arafat Dayan, Demokratik Ulus eski yazı işleri müdürü

20    Aslı Ceren Aslan, Özgür Gelecek yazı işleri müdürü

21    Atilla Taş, Meydan köşe yazarı

22    Ayşe Nazlı Ilıcak, Yarına Bakış gazetesi yazarı

23    Ayşenur Parıldak, Haberdar ve Zaman

24    Aytekin Gezici, gazeteci-yazar

25    Aziz İstegün, Diyarbakır Zaman bölge temsilcisi

26    Bayram Kaya, Zaman muhabiri

27    Beytullah Özdemir, Zaman gazetesi Düzce temsilcisi

28    Burçin Dokgöz, Çorum eski Zaman ve Cihan muhabiri

29    Cemal Azmi Kalyoncu, Gazeteci ve Yazarlar Vakfı

30    Cemal Tunç, Gün Matbaa çalışanı

31    Ceren Taşkın, Hatay'ın Sesi

32    Cuma Ulus, Millet Gazetesi yayın koordinatörü

33    Cumali Çaygeç, TRT Şeş haber müdürü

34    Cüneyt Seza Özkan, Samanyolu TV haber yönetmeni

35    Çetin Kurşun, Azadiya Welat

36    Doğan Baran, Odak dergisi sahibi, yazı işleri müdürü

37    Ece Sevim Öztürk, Çağdaş Ses genel yayın yönetmeni

38    Emin Demir, serbest gazeteci

39    Emre Soncan, eski Zaman savunma muhabiri

40    Ercan Gün, Fox TV haber editörü

41    Erdal Süsem, Eylül dergisi editörü

42    Erdal Şen, eski Meydan gazetesi yazı işleri müdürü

43    Erdoğan Zamur, Gün Matbaa çalışanı

44    Erol Yüksel, TRT Haber Dairesi başkan yardımcısı

45    Erol Zavar, Odak dergisi sahibi ve yazı işleri müdürü

46    Fahri Öztoprak, Cihan/Zaman Samsun muhabiri

47    Faruk Akkan, Cihan Haber Ajansı

48    Ferhat Çiftçi, Azadiya Welat gazetesi Gaziantep temsilcisi

49    Ferhat Parlak, Silvan Mücadele gazetesi sahibi

50    Fevzi Yazıcı

51    Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Türksolu gazetesi yazarı

52    Gurbet Çakar, Hevi Kadın dergisi

53    Gültekin Avcı

54    Habip Güler, Eski Zaman muhabiri

55    Hakan Aksel, TRT yapımcı-yönetmen

56    Hakan Ergün, Azadiya Welat ve Özgür Gündem dağıtımcısı

57    Hakan Taşdelen

58    Halil İbrahim Mert, TRT (Erzurum)

59    Hamit Dilbahar, Azadiya Welat gazetesi yazarı

60    Hamza Günerigök, TRT spikeri

61    Hanım Büşra Erdal, eski Zaman muhabiri ve köşe yazarı

62    Hasan Bozkurt, Bugün gazetesi muhabir

63    Hasan Duman, Özgürlükçü Demokrasi dağıtımcı

64    Hasan Hüseyin Örs, TRT eski yapım-yayın görevlisi

65    Hasan Taşar, TRT eski Ankara muhabir

66    Hatice Duman, Atılım gazetesi sahibi ve yazı işleri müdürü

67    Haydar Ergül, Demokratik Modernite dergisi editörü

68    Hicran Ürün, Özgürlükçü Demokrasi editörü

69    Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu başkanı

70    Hüseyin Aydın, Cihan muhabiri

71    İbrahim Halil Öztürkeri, TRT eski yapım-yayın görevlisi

72    İdris Okur, Cihan Haber Ajansı Çorum muhabiri

73    İdris Sayılgan, DİHA

74    İdris Yılmaz

75    İhsan Sinmiş, Gün Matbaa çalışanı

76    İhsan Yaşar, Özgürlükçü Demokrasi imtiyaz sahibi

77    İrfan Karaca, Gün Matbaa çalışanı

78    İshak Yasul, Özgürlükçü Demokrasi sorumlu yazı işleri müdürü

79    İsmail Çoban, Azadiya Welat eski yazı işleri müdürü

80    İsmail Ersan, AA Yalova temsilcisi

81    İsminaz Temel, ETHA editörü

82    Kamuran Sunbat, DİHA eski Çukurova muhabiri

83    Kasım Zengin, Gün Matbaacılık sahibi

84    Kazım Canlan, Cihan haber ajansı eski Ankara haber müdürü

85    Kemal Demir, TV10 kameramanı

86    Kemal Özer, Evrensel

87    Kemal Sancılı, Özgür Gündem imtiyaz sahibi

88    Kenan Karavil, Radyo Dünya genel yayın yönetmeni

89    Kibriye Evren, JinNews muhabiri

90    Kubilay Çelik, Antropolog dergisi sorumlu yazı işleri müdürü

91    Mahmut Abay, Gün Matbaa çalışanı

92    Max Zirngast, Re:volt dergisi muhabir

93    Mehmet Ali Ay, muhabir, Vahdet ve Bugün gazeteleri

94    Mehmet Ali Çelebi, Özgürlükçü Demokrasi editörü

95    Mehmet Baransu, Taraf gazetesi yazarı

96    Mehmet Emin Sümeli, Gün Matbaa çalışanı

97    Mehmet Güleş, DİHA

98    Mehmet Gündem, Milliyet gazetesi eski yazarı

99    Mehmet Kuru, Zaman Eskişehir muhabiri

100    Mehmet Sıddık Damar

101    Meltem Oktay, DİHA

102    Metin Arslan, Bugün gazetesi muhabir

103    Mikail Barut, Özgür Halk Dergisi eski editörü

104    Miktat Algül, Mezitli FM genel yayın koordinatörü

105    Mizgin Çay, Radyo Karacadağ

106    Muhammed Sait Kuloğlu, Subuhaber.com imtiyaz sahibi

107    Muhsin Pilgir, Zaman ve Cihan haber ajansı muhabiri

108    Murat Aksoy, eski Yeni Şafak yazarı

109    Murat Çapan, Nokta sorumlu yazı işleri müdürü

110    Murat Dağdeviren, Demokrat Gebze gazetesi sahibi

111    Musa Kaya, Gün Matbaa çalışanı

112    Mustafa Erkan Acar, Bugün gazetesi haber müdürü

113    Mustafa Gök, Ekmek ve Adalet dergisi Ankara temsilcisi

114    Mustafa Gökkılıç, eski Radikal ve Habertürk TV muhabiri

115    Mustafa Göktaş, Özgür Gündem Şanlıurfa muhabiri

116    Mustafa Ünal, gazeteci, Zaman

117    Mutlu Çölgeçen, Millet gazetesi yazı işleri koordinatörü

118    Mutlu Özay, Cihan haber ajansı muhabiri

119    Mümtazer Türköne, Zaman köşe yazarı

120    Nadir Yücel, Çorum Yıldız genel yayın yönetmeni

121    Nedim Türfent, DİHA

122    Nizamettin İzgi, Batman gazetesi sahibi

123    Nuh Gönültaş

124    Nuri Durna, TRT

125    Nuri Yeşil, Azadiya Welat gazetesi Dersim temsilcisi

126    Nurullah Kaya, Gaziantep Zaman bölge temsilcisi

127    Oğuz Usluer, Habertürk eski yayın koordinatörü

128    Osman Yakut, Zaman Antalya

129    Ömer Oruç, eski Cihan muhabiri

130    Özcan Keser, TRT muhabiri

131    Özden Kınık, TRT

132    Pınar Gayıp, ETHA muhabiri

133    Reyhan Çapan, Özgür Gündem yazı işleri müdürü

134    Reyhan Hacıoğlu, Özgürlükçü Demokrasi editörü

135    Rojhat Doğru, Gale Kurdistan TV muhabiri

136    Sadık Demir, Radyo Karacadağ

137    Sait Gürkan Tuzlu, Cihan haber ajansı muhabiri

138    Sami Tunca, Mücadele Birliği dergisi yazı işleri müdürü

139    Seda Taşkın, Mezopotamya Ajansı muhabiri

140    Semiha Mete, Özgürlükçü Demokrasi

141    Semiha Şahin, ETHA editörü

142    Serhat Şeftali, Zaman gazetesi eski Akdeniz bölge temsilcisi

143    Serkan Aydemir, Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri

144    Serkan Canbaz,TRT Ankara muhabir/editör

145    Serpil Ünal, Mücadele Birliği gazetesi muhabiri

146    Sertan Önal, Halkın Günlüğü muhabir

147    Seyid Kılıç, TRT Haber

148    Seyithan Akyüz, Azadiya Welat gazetesi Adana temsilcisi

149    Sezai Yavaş, TRT Diyarbakır bölge müdür yardımcısı

150    Songül Yücel, Önsöz dergisi genel yayın yönetmeni

151    Süleyman Acar, Mücadele Birliği gazetesi genel yayın yönetmeni

152    Şahabettin Demir, DİHA muhabiri

153    Şeref Yılmaz, Irmak TV

154    Şirin Kabakçı, Zaman gazetesi Konya temsilcisi

155    Togay Okay, Özgür Gelecek

156    Turgut Usul, TRT muhabiri

157    Ufuk Şanlı, eski Vatan yazarı

158    Uğur Akgül, DİHA muhabiri

159    Uğur Selman Kelekçiler, Gün Matbaa çalışanı

160    Ünal Tanık, Rota Haber genel yayın yönetmeni

161    Vahit Yazgan, İzmir Zaman bölge temsilcisi

162    Veli Büyükşahin, TV 10 yöneticisi

163    Veli Haydar Güleç, TV 10 yöneticisi

164    Yakup Çetin, eski Zaman muhabiri

165    Yakup Şimşek, Zaman marka pazarlama müdürü

166    Yalçın Güler, TRT (Erzurum)

167    Yetkin Yıldız, Aktif Haber sitesi yayın yönetmeni

168    Yılmaz Kahraman, Özgür Halk dergisi editörü

169    Zehra Doğan, Jinha

170    Ziya Ataman, DİHA muhabirPaylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş
?

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design