Anasayfa / Medya izleme / “CHP değişimi başlatıyor”

01 Haziran

“CHP değişimi başlatıyor”

Cumhuriyet, CHP’de MYK’yı oluşturan genel başkan yardımcılarının beklenen istifalarını manşete taşıdı.

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, cumhurbaşkanı seçimleri sonrası bugün gerçekleşecek Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında beklenen gelişmelere yer verdi. “CHP değişimi başlatıyor” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Kılıçdaroğlu’nun da MYK üyelerinde büyük oranda bir değişiklik yapacağı söyleniyor. Ancak bu değişikliklerin cumartesi yapılacak parti meclisi toplantısı netleşebileceği kaydediliyor. Parti meclisindeki bazı isimlerin MYK’ye geçebileceği konuşuluyor. Ayrıca yine Parti Meclisi’nde yer alan bazı isimlerin adı grup başkanvekilliği için de konuşuluyor. 

 

Öte yandan CHP’de cumartesi günü Meclis grubu için de seçimler yapılacak. Grup başkanvekillerinin yanı sıra TBMM başkanvekili de seçilecek. Başkanvekilliği için Tekin Bingöl ve Sezgin Tanrıkulu’nun adı geçiyor.”

 

“Seçimlik değil, geçimlik”

 

Evrensel gazetesi ise manşetinde ekonomideki gelişmelere uzman görüşlerle yer verdi. “Seçimlik değil, geçimlik” başlıklı haberde şöyle denildi:

 

“Türkiye ekonomisi yüzde 4 büyüdü. Perakende satışların yüzde 28.7 artış gösterdiği ilk çeyrekte sanayi üretimi yüzde 0.7 daraldı. Emeğin milli gelirden aldığı pay ise EYT düzenlemesine bağlı kıdem tazminatı ödemeleriyle arttı. Prof. Dr. Erinç Yeldan, “Milli gelirde ücretli emeğin payı sanal arttı” dedi.”

 

“Gezi Direnişi yol gösteriyor”

 

BirGün gazetesinin manşetinde de, Gezi Direnişi’nin 10. yılında birçok ilde gerçekleşen anmalara yer verildi. Kayhan Ayhan imzalı “Gezi Direnişi yol gösteriyor” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“İstanbul Taksim'de 27 Mayıs 2013'te Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilerek yerine Topçu Kışlası yapılmasına karşı başlayan daha sonra adalet, demokrasi, özgürlük talebiyle tüm Türkiye yayılan Gezi Direnişi’nin üzerinden tam 10 yıl geçti. 

 

Her yaştan insana umudun sesi olan Haziran Direnişi, parkı korumak için bir araya gelen binlerden adalet, özgürlük ve eşitlik isteyen milyonların sesine dönüştü. Direniş, bugün de yasaklara, şiddete ve her türlü baskıya karşı sürüyor.”

 

NATO başka F-16 başka

 

Karar gazetesinin manşetinde, dış politikadaki gelişmelere yer verildi. “NATO başka F-16 başka” başlıklı haberde şöyle denildi: 

 

“Seçimden sonra ‘normalleşme’ kapılarının açıldığı ABD ile masadaki en kritik iki dosya F-16’lar ve İsveç’in NATO’ya üyeliği. Ankara, Stokholm’e ‘evet’ oyu öncesi uçak satışı ve modernizasyonu içeren paketin onaylanması için ısrarcı. Washington ise uçak satışı ile üyeliğin ayrı başlıklar olduğunu vurgularken Senato’dan ‘Beştepe’nin uzlaşmacı tavrı belirleyici olacak’ mesajı geldi.”Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design