Anasayfa / Medya izleme / “Üniversitede terbiye eğitimi”

25 Eylül

“Üniversitede terbiye eğitimi”

BirGün gazetesi Gebze Teknik Üniversitesi’nde verilecek “Adab-ı Muaşeret Eğitimi”ni manşetine taşıdı

BirGün gazetesinin Sibel Bahçetepe imzalı  “Üniversitede terbiye eğitimi!” başlıklı haberinde şöyle denildi: Gebze Teknik Üniversitesi, akademik ve idari personeline yarın hizmet içi eğitim adı altında görgü ve nezaket kurallarına anlamına gelen "Adab-ı Muaşeret Eğitimi" verileceğini duyurdu. 
 
Eğitim sendikaları ve akademisyenler bu duruma tepki göstererek "Adab-ı muaşeret yani görgü kuralları genellikle aile içinde, ilkokul ya da ortaokulda öğrenilir. Üniversitede, böyle bir eğitimin verilme talebi kabul edilemez. Kime göre ve neye göre adab-ı muaşeret?" diye sordu. 
 
“Yüksek kiralar ve okul masrafları vatandaşın belini büktü”
 
Evrensel gazetesi kira ve okul masraflarını manşetine taşıdı. Seda Genizli ve Cemal Gülmez imzalı “Yüksek kiralar ve okul masrafları vatandaşın belini büktü: Ya ev birleştiriyor ya göç ediyorlar” başlıklı haberde şu ifadeler kullanıldı: “İstanbul’un hemen her semtinde son yılların en büyük sorunu fahiş kira artışları. Özellikle yoksul mahallelerde yaşayan işçi ve emekçiler kira fiyatlarındaki fahiş artışları karşılayabilmekte çok zorlanıyor. Emekçilerin bütçesine ciddi darbe vuran kira artışlarına son haftalarda bir de çocuklarının okul masrafları eklendi.

Sancaktepe’de emekçilerin yaşadığı mahallelerde de durum farklı değil. Kimi kiralara yetişemediği için köyün yolunu tutarken kimi hayatını sürdürebilecek yardımları sağlamak için kapı kapı belediye ve kaymakamlıkları dolaşıyor.         

“CHP İstanbul İl Başkanlığı için gözler Canpolat ve Sarıyar'da”

Cumhuriyet gazetesinin manşetinde ise CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimi vardı. Gazetenin Nagihan Yılkın imzalı “Adaylar netleşiyor: CHP İstanbul İl Başkanlığı için gözler Canpolat ve Sarıyar'da” başlıklı haberinde şöyle denildi:

CHP’de kurultay öncesi il kongrelerinden çıkan sonuçlar merakla beklenirken İstanbul’da Özgür Çelik’in ardından eski CHP İl Başkanı Cemal Canpolat yarın adaylığını açıklayacak. Cumhuriyet’e açıklama yapan Canpolat yarın saat 14.00’te basın toplantısı düzenleyecek. 

Özgür Çelik’e yakın isimler “Uzlaşı sağlandığı ve Çelik’ten başka yeni bir aday çıkmayacağı yönündeki” iddiaları doğrulamadı. 8 Ekim’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek kongre öncesinde kulislerde ismi gündeme gelen eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Selçuk Sarıyar’ın da “uygun bir zamanda” adaylığını açıklaması bekleniyor.
 

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design