Anasayfa / Medya izleme / “Limit yetersiz borç gırtlakta”

26 Eylül

“Limit yetersiz borç gırtlakta”

BirGün gazetesi manşetine artan kredi kartı borçlarını taşıdı

BirGün gazetesinin manşetinde kredi kartı borçları vardı. Hayri Kozanoğlu’nun kaleme aldığı “Limit yetersiz borç gırtlakta” başlıklı haberde şu ifadeler kullanıldı: "Kredi kartı borçları 18 Eylül itibarıyla yıllık %181.6 artışla 924.7 milyar TL’ye dayanmış. Şimdi yükselen faizlerin yanı sıra, alım gücünün de dizginlenemeyen enflasyonla buharlaşmasıyla birlikte borç geri ödeme sorunları yaygınlaşacak.
 
Bilindiği gibi tek adam rejiminde her sorun ortaya çıktığında Cumhurbaşkanından himmet bekleniyor. Geçmişte RTE’nin 'Kredi kartı mağdurları ifadesini kullanıyorlar. Kusura bakmasınlar kredi kartı mağduru olmaz. Kredi kartıyla borçlananlara dürüst gözüyle bakmam' sözlerini hatırlarsak, bir kez daha, ona bel bağlamanın beyhudeliğini anlarız."
 
“Belge depremi”
 
Cumhuriyet gazetesi manşetine AKP’li Metin Külünk’ün Diyanet İşleri Başkanlığına ilişkin yolsuzluk iddialarını taşıdı. Sefa Uyar imzasını taşıyan “Belge Depremi” başlıklı haberde şöyle denildi: “AKP’li Metin Külünk Diyanet’i karıştırdı. Adalet Bakanı Tunç’un eniştesine de uzanan iddiaların ardından konu yargıya taşındı. 
 
Diyanet’in şikâyetçi olduğu Külünk, yargıya 60 sayfalık ifade verdi ve belgeler sundu. Diyanet koridorlarında Ali Erbaş’ın 'affını isteyeceği' konuşuluyor."
 
“Patron takipte”
 
Evrensel gazetesi manşetinde Doğa Koleji’nin öğretmenlere getirdiği yeni uygulamaya yer verdi. Eylem Nazlıer imzalı “Patron Takipte” başlıklı haberde şu ifadelere yer verildi: “Ağır çalışma koşullarına, düşük ücrete ve güvencesiz çalışmaya karşı çıkan özel sektör öğretmenleri her gün yeni bir mobbingle karşılaşıyor. Doğa Koleji, öğretmenlere telefonlarına ‘Mobile PDKS’ uygulamasını yüklemesini istedi. Uygulamayla öğretmenler telefonları üzerinden sürekli takip altında olacak. 
 
Öğretmenler, okula giriş-çıkışlarını kontrol etmek için telefonlarına uygulamanın yüklenmesi ve aktive edilmek istenmesine tepkili. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, uygulamayla öğretmenlerin sürekli takip altında tutulmak istendiğini ve 7/24 konumlarının izlenecek olmasının kabul edilmeyeceğine dikkat çekti.”

Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design