Anasayfa / Medya izleme / “Savaşılacak program!”

28 Eylül

“Savaşılacak program!”

Evrensel’in manşetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomik vaatleri vardı

Evrensel gazetesi manşetine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin açıklamalarını taşıdı. Bülent Falakaoğlu imzasını taşıyan “Savaşılacak Program!” Başlıklı haberde şöyle denildi: “Erdoğan üçüncü yılın sonunda herkes kazanacakmış algısı yaratarak albenili, iddialı  hedefler sıralıyor: 3 yılın sonunda 1.3 trilyon doları aşan ekonomik büyüklük…15 bin dolara yaklaşan kişi başına milli gelir…

Bu veriler, program-üçüncü yılının sonunda-herkesi 5 bin dolar daha zenginleştirecekmiş gibi paylaşılıyor! Hiç öyle değil ama bundan önce şuraya odaklanılmalı: 3 yıl boyunca kimler ne yaşayacak? İşte bu yaşanacaklara bakmadan cevap verilmemeli şu soruya: Program uğruna savaşılacak mı, yoksa karşısına geçip savaşılacak bir program mı?”

“Sıcak, kirli ve de suçlu”

BirGün gazetesinin manşetinde yer verdiği “Sıcak, kirli ve de suçlu: AKP’nin para tutkusu Türkiye’yi organize suçta lider yaptı” başlıklı haberde şöyle denildi: “Mafyalaşmadan kadın cinayetlerine, uyuşturucu kaçakçılığından silahlı saldırılara adeta bir suç mahalline dönen ülkenin vahim durumu Küresel Organize Suçlar Raporu’na da yansıdı. Türkiye suç endeksinde dünya sıralamasında 14’üncü sırada yer aldı.

Dünya’da yaşanan suçlara ilişkin Uluslararası Organize Suç İnisiyatifi tarafından oluşturulan Küresel Organize Suçlar Endeksi 2023 raporu yayımlandı. Türkiye Avrupa’da organize suç endeksinin en yüksek olduğu ülke olarak rapora yansıdı. Bir önceki yıla göre skoru daha da kötüleşen Türkiye dünyada 193 ülke içerisinde 14’üncü oldu.”

“Büyükada’da tarikat evi”

Cumhuriyet gazetesinin manşetine taşıdığı Sena Tufan imzalı “Büyükada'ya tarikat evi: Nur cemaati merkez açacak, adada yaşayanlar tepkili” başlıklı haberde şu ifadelere yer verildi: “AKP iktidarında cemaat ve tarikatlara sağlanan imtiyazlar gün geçtikçe daha görünür bir hal almaya başladı. Okullara 'manevi danışman' adı altında din görevlilerinin atanmasını içeren ÇEDES projesi ve 'Kız okulları' tartışması sürerken İstanbul Büyükada’da kurulması planlanan bir 'eğitim merkezi' tartışma yarattı.

Büyükada’daki Şehit Murat Yüksel İlkokulu’nun ve hemen yanında henüz inşa halinde olan bir anaokulunun birkaç metre ilerisinde Nur cemaatinin bir kolu olan Eddai Kültür ve Eğitim Vakfı’nın binası olduğu öğrenildi. Söz konusu binayı iki yıl önce satın aldığı belirtilen vakfın binası, geçen yıl haziran ayında izinsiz şekilde tadilat yapıldığı gerekçesiyle Adalar Belediyesi tarafından mühürlenmişti. Vakıf bugünlerde aynı binada bir eğitim merkezi açma hazırlığında. "Paylaş

Twitterda Paylaş Facebookda Paylaş Google Plusda Paylaş

P24’E BAĞLAN

Güncel bilgilerilerden /duyurulardan haberdar olmak için mail listemize kayıt olun.

Powered by PXLDeN Design